< POPRZEDNI

Atrakcje w okolicy

Atrakcje w okolicy


ATRAKCJE OKOLICY

Zespół elektrowni wodnych Solina-Myczkowce jest jedną z największych atrakcji w regionie. Na zespół składa się: zapora wodna typu grawitacyjnego w Solinie, zapora ziemna w Myczkowcach, elektrownia szczytowo-pompowa w Solinie, elektrownia wyrównawcza w Myczkowcach, zbiornik wyrównawczy Zalew Myczkowiecki oraz największy sztuczny zbiornik wodny w kraju Zalew Soliński.

Kamieniołom w Bóbrce
to jeden z najatrakcyjniejszych punktów widokowych w tej części gór Sanocko-Turczańskich. Rozpościera się z niego panorama  na Jezioro Myczkowieckie i Solińskie oraz malownicze Bieszczady.

Rezerwat przyrody "Koziniec"-
w jego sąsiedztwie znajdują się trzy inne, podobnie jak on, dostępne dla turystów rezerwaty: "Nad Jeziorem Myczkowieckim", "Przełom Sanu pod Grodziskiem" oraz "Bobry w Uhercach".

"Przełom Sanu pod Grodziskiem"
jest wyjątkowo atrakcyjnym rezerwatem, jego część obejmuje łowisko specjalne San Zwierzyń-Hoczewka rozciągające się między ujściami rzek Olszanka i Hoczewka

Rezerwat "Bobry w Uhercach"
obejmuje ostoje czapli siwej i bociana czarnego oraz rezerwat bobrów.

Pomniki przyrody nieożywionej
- należą do nich: "Kamień w Orelcu", "Ściana skalna w Myczkowcach" porośnięta rzadko spotykaną w tych stronach ciepłolubną roślinnością naskalną, położony w odległości około 5 km "Wodospad na Olszance" oraz odległy o 10 km słynny "Kamień Leski".

"Cudowne źródełko"
- położone w Zwierzyniu źródło z wodą mineralną o znanych od wieków właściwościach leczniczych.

Centrum Ekumeniczne w Caritas
- kusi makietami architektury drewnianej z terenów Bieszczad, Ukrainy i Słowacji, ogrodem biblijnym i mini zoo zamieszkiwanym przez jelenie podkarpackie, daniele oraz różne gatunki ptaków.

"Martwa Odnoga Sanu"
- dawna dolina Sanu, to znakomite miejsce do obserwacji  przyrodniczych, a w szczególności ornitologicznych (bociany czarne). W okolicy ośrodka znajdują się gniazda ptaków drapieżnych m.in. orzełka włochatego.

Galerie 
- do najsłynniejszych należą: Galeria Twórców Bieszczadzkich Synagoga w Lesku, Galeria Barak w Czarnej, "Czarny Kot" i kultowa Siekierezada w Cisnej, mieszcząca również popularną knajpę.

Atrakcje w okolicy | ZOBACZ POZOSTAŁE ATRAKCJE...
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Akceptuję